Без категоріїТворчість

28 Березня, 2021by admin

Творчість: творити або витворяти?


Батьки, спостерігаючи за дитиною, помічають її уподобання в заняттях. І поспішають визначити таланти дитини на все життя. Їм буває складно утриматися від присвоєння дитині певних шаблонів. Типу, “музична дитина” або “майбутній художник”.

Небезпека подібного сприйняття дитини в тому, що вона це прекрасно відчуває і вже не може вільно вибирати заняття до душі, якщо воно відрізняється від батьківського “діагнозу”.

Більш того батьки схильні ідеалізувати, часто втручаються в процес і прагнуть “допомогти”. Вони хочуть бачити тільки закінчені осмислені роботи, як підтвердження талантів їх малюка і реалізацію своїх амбіцій. І неважливо, що дитині тільки 3-5 років. Таким ставленням вони пригнічують творче начало в дитині і радість, яку вона відчуває, малюючи, танцюючи або ліплячи з глини.

Пізніше це можуть бути кубки та медалі. Але здобуті всупереч власних бажань, вони не принесуть користі й впевненості переможцю. Багатьом дорослим складно прийняти, що дитина займається то одним пару місяців, то іншим півроку, потім цікавиться третім. І не зупиняється ні на чому “серйозно і надовго”. Але це саме той випадок, коли, щоб отримати, треба відпустити. Так дитина, слідуючи за своїми захопленнями, виросте і зможе почути себе, чого просить її душа і до чого є таланти.

Для маленької дитини творчість і дослідження світу, своїх можливостей – це споріднені поняття. Їй цікаво, що можна зробити своїм тілом і що з пензликом, ножицями, голосом і пластиліном. Іскра радості, яка спалахує при цьому, і є творчість в чистому виді. У дошкільному віці не так важливо займатися одним і тим же систематично, як важливо систематично відчувати при цьому радість і свободу творчості.

За таким принципом радісної творчості організоване дозвілля дітей в Kids Galaxy.
Вони малюють усіма можливими способами від пальчикових фарб до малюнків пластиліном і викладання орнаменту зернятками й пелюстками. Наші дітки розігрують театральні вистави та придумують казки. Вони садять квіти і самі декорують садок до свята. В Kids Galaxy головним досягненням є щастя від процесу творчості.

У такій позитивній атмосфері дітки максимально швидко вбирають і освоюють нові навички, з упевненістю, що у них все вийде. І ми знаємо, що так воно і буде!

Зворотній
зв'язок